Home » Shop » HP ZBook Power 15 G10 Mobile Workstation PC – Raptor Lake – 13th Gen Core i7 13800H 14-Core Processor 8-GB 512 SSD 8-GB NVIDIA RTX 2000 Ada Gen GDDR6 GPU 15.6″ Full HD 1080p IPS AG 250nits Display Backlit KB FP Reader W10 Pro TPM (Silver, Open Box)
HP ZBook Power 15 G10 Mobile Workstation PC – Raptor Lake – 13th Gen Core i7 13800H 14-Core Processor 8-GB 512 SSD 8-GB NVIDIA RTX 2000 Ada Gen GDDR6 GPU 15.6″ Full HD 1080p IPS AG 250nits Display Backlit KB FP Reader W10 Pro TPM (Silver, Open Box)
₨ 312,000
Product Code: Power 15 610
Brand: Hp
Warranty: 1 – Year Local
In Stock
Description
| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Core i7 13800H Raptor Lake Processor (24 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 2.5 GHz Boost up to 5.2 GHz (Total Cores 14, # of Performance-cores 6, # of Efficient-cores 8, Total Threads 20) |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR5-5200 MHz RAM, 2 SODIMM; supports dual channel |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC SSD |
| Hard drive speed | – |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC SSD |
| Graphic Series | NVIDIA Quadro |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | NVIDIA RTX™ 2000 Ada Generation Laptop GPU (8 GB GDDR6 dedicated) + Intel Iris Xe Graphics |
| Type of graphics memory | Discrete |
| Switchable graphics | Yes |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920×1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | Weighs Approx 2 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | HP Premium Keyboard – spill-resistant, full-size, backlit keyboard with numeric keypad (ENGLISH – JAPANESE KB LAYOUT) |
| Bluetooth | Bluetooth® 5.3 wireless card, vPro® |
| LAN | Yes |
| Speed | 1 RJ-45 |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate, 1 Thunderbolt™ 4 with USB4 Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging) |
| HDMI | 1 HDMI 2.1 |
| Camera | 5 MP HD IR camera |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 Pro |
| Manual | https://www.hp.com/hk-en/shop/hp-zbook-power-15-6-inch-g10-mobile-workstation-pc-9p780pa.html |
| Product page | https://www.hp.com/hk-en/shop/hp-zbook-power-15-6-inch-g10-mobile-workstation-pc-9p780pa.html |
| Warranty | 1 Month |
Reviews (0)
Be the first to review “HP ZBook Power 15 G10 Mobile Workstation PC – Raptor Lake – 13th Gen Core i7 13800H 14-Core Processor 8-GB 512 SSD 8-GB NVIDIA RTX 2000 Ada Gen GDDR6 GPU 15.6″ Full HD 1080p IPS AG 250nits Display Backlit KB FP Reader W10 Pro TPM (Silver, Open Box)” Cancel reply
Related products
Asus Tuf FX507VU-LP141 Intel Core I7 13th 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz Backlit KB 6GB RTX 4050 GPU Dos Grey- (Official Warranty)
₨ 323,000
Asus TUF FX507VV-LP299 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos (Offical Warranty)
₨ 358,000
Asus Tuf FX707VV-HX199 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 17.3 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Dos Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
ASUS TUF Gaming F17 FX707VU-HX175 Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD RTX 4050 6GB Graphics 17.3″ FHD 144Hz RGB B/L KB DOS Grey (Official Warranty)
₨ 328,000
HP 15-FD0371NIA Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display NVIDIA MX570 2GB GDDR6 Graphics Backlit KB Dos Silver
₨ 196,000
HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)
₨ 210,000
HP Probook 440 G11 Intel Core Ultra 5 125U 16GB 512GB SSD 14″ WUXGA Display Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 200,000
HP Victus 16-R0328TX Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16.1″ FHD IPS 144Hz NVIDIA RTX 4060 8GB Graphics Backlit KB Dos Mica silver
₨ 310,000

Reviews
There are no reviews yet.