HP 15-FD0371NIA Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display NVIDIA MX570 2GB GDDR6 Graphics Backlit KB Dos Silver
₨ 196,000
Intel Core i7-1355U Processor | 8 GB DDR4-3200 MT/s
512GB M.2 SSD | 15.6″ FHD Display | NVIDIA® GeForce® MX570 2GB GDDR6 Graphics
Backlit Keyboard | Dos | Silver | International Warranty
512GB M.2 SSD | 15.6″ FHD Display | NVIDIA® GeForce® MX570 2GB GDDR6 Graphics
Backlit Keyboard | Dos | Silver | International Warranty
In Stock
Categories: 14/15 Series, hp, Laptops
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | FD0371NIA |
| Processor | Intel® Core™ i7-1355U 13th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ i7-1355U (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| Memory | 8GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | NVIDIA® GeForce® MX570 2GB GDDR6 Graphics |
| Screen | 15.6″ |
| Screen Resolution | (15.6″) diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Dos |
| Color | Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP 15-FD0371NIA Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display NVIDIA MX570 2GB GDDR6 Graphics Backlit KB Dos Silver” Cancel reply
Related products
Asus TUF FX507VV-LP299 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos (Offical Warranty)
₨ 358,000
Asus Tuf FX707VV-HX199 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 17.3 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Dos Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
ASUS TUF Gaming F15 FX507VU-LP150 Intel Core I7 13th 16GB D5 512GB SSD 15.6″ FHD 144HZ RTX 4050 6GB Graphics RGB B/L KB Dos Grey (Official Warranty)
₨ 323,000
ASUS TUF Gaming F17 FX707VV-HX451 Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD RTX 4060 8GB Graphics 17.3″ FHD 144Hz RGB B/L KB DOS Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
HP 15 FD0095WM Intel Core i5 12th Gen 8GB 256GB SSD 15.6 FHD Display Win11 Silver
₨ 127,000
HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)
₨ 210,000
HP Laptop 15-FD0336TU Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Dos Natural Silver
₨ 141,000
HP Probook 460 G11 Intel Core Ultra 7 155U 16GB 512GB SSD 16.1 WUXGA Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 229,500

Reviews
There are no reviews yet.