HP Victus 16-R0328TX Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16.1″ FHD IPS 144Hz NVIDIA RTX 4060 8GB Graphics Backlit KB Dos Mica silver
₨ 310,000
Intel Core i7-13700HX Processor | 16GB DDR5 4800MHz
512GB M.2 SSD | 16.1″ FHD 144Hz Display
Backlit Keyboard | Nvidia RTX 4060 8GB Graphics
Dos | Mica silver | International Warranty
In Stock
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | R0328TX |
| Processor | Intel® Core™ i7-13700HX 13th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ i7-13700HX (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 30 MB L3 cache, 16 cores, 24 threads) |
| Memory | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB Graphics |
| Screen | 16.1″ |
| Screen Resolution | (16.1″) diagonal, FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS, micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Dos |
| Color | Mica Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP Victus 16-R0328TX Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16.1″ FHD IPS 144Hz NVIDIA RTX 4060 8GB Graphics Backlit KB Dos Mica silver” Cancel reply
Related products
ASUS TUF FA401WU-RG047W Ryzen AI 9 HX370 32GB 1TB 14 WUXGA RTX 4050 6GB Win11 (Official Warranty)
₨ 505,000
Asus TUF FX507VV-LP299 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos (Offical Warranty)
₨ 358,000
ASUS TUF Gaming F17 FX707VV-HX451 Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD RTX 4060 8GB Graphics 17.3″ FHD 144Hz RGB B/L KB DOS Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
HP EliteBook 640 G11 Intel Core Ultra 7 155U 8GB 512GB SSD 14 WUXGA Display Dos With Bag (Official Warranty)
₨ 300,000
HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)
₨ 210,000
HP Probook 460 G11 Intel Core Ultra 7 155U 16GB 512GB SSD 16.1 WUXGA Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 229,500
HP Spectre EU0085TU Intel Core Ultra 7 155H 16GB 1TB 14 Diagonal 3K Touchscreen Backlit KB Win11 (Official Warranty)
₨ 465,000
HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver
₨ 330,000

Reviews
There are no reviews yet.