HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver
₨ 330,000
AMD Ryzen™ 7 8845HS | 16GB DDR5 5600MHz
512GB M.2 SSD | 16.1″ FHD 144Hz Display
Backlit Keyboard | NVIDIA RTX 4070 8GB Graphics
Windows 11 | Mica Silver | International Warranty
In Stock
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | 16-S1023DX |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor Type | AMD Ryzen™ 7 8845HS 8C |
| Memory | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | NVIDIA RTX 4070 8GB Graphics |
| Screen | 16.1″ |
| Screen Resolution | 16.1″ FHD 144Hz IPS |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Mica Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver” Cancel reply
Related products
Asus Tuf FX507VU-LP141 Intel Core I7 13th 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz Backlit KB 6GB RTX 4050 GPU Dos Grey- (Official Warranty)
₨ 323,000
Asus TUF FX507VV-LP139 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos Grey (Offical Warranty)
₨ 358,000
ASUS TUF Gaming A15 FA506NFR-HN190 AMD Ryzen 7 8GB D5 512GB SSD 15.6″ FHD 144Hz RTX 2050 4GB RGB B/L KB Dos Black (Official Warranty)
₨ 213,000
ASUS TUF Gaming F15 FX507VU-LP150 Intel Core I7 13th 16GB D5 512GB SSD 15.6″ FHD 144HZ RTX 4050 6GB Graphics RGB B/L KB Dos Grey (Official Warranty)
₨ 323,000
HP 15 FD0095WM Intel Core i5 12th Gen 8GB 256GB SSD 15.6 FHD Display Win11 Silver
₨ 127,000
HP Laptop 15-FD0532NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6″ FHD Display Dos Natural Silver
₨ 104,400
HP Probook 460 G11 Intel Core Ultra 7 155U 16GB 512GB SSD 16.1 WUXGA Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 229,500
HP Spectre EU0085TU Intel Core Ultra 7 155H 16GB 1TB 14 Diagonal 3K Touchscreen Backlit KB Win11 (Official Warranty)
₨ 465,000

Reviews
There are no reviews yet.