Home » Shop » HP EliteBook 640 G11 | Ultra | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) | 8GB RAM | 512GB SSD | 14″ WUXGA | SILVER | DOS | NEW | 1 YEAR LOCAL WARRANTY
HP EliteBook 640 G11 | Ultra | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) | 8GB RAM | 512GB SSD | 14″ WUXGA | SILVER | DOS | NEW | 1 YEAR LOCAL WARRANTY
₨ 239,000
Product Code: 640 G11
Brand: Hp
Warranty: 1 – Year Local
In Stock
Description
| Model | HP EliteBook 640 G11 |
|---|---|
| Generation | Ultra |
| Processor | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) |
| Ram Installed | 08 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 14″ diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, narrow bezel, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Numeric Keyboard | No |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Colour | Silver |
| Weight | 1.34kg |
| Operating System | DOS |
| Warranty | 01 Year Local. |
Reviews (0)
Be the first to review “HP EliteBook 640 G11 | Ultra | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) | 8GB RAM | 512GB SSD | 14″ WUXGA | SILVER | DOS | NEW | 1 YEAR LOCAL WARRANTY” Cancel reply
Related products
ASUS TUF A15 FA506NCR Gaming Laptop – AMD Ryzen 7 7435HS Processor 16GB 512GB SSD 4GB Nvidia RTX3050 GDDR6 GC 15.6″ Full HD 1080p 144Hz Display RGB Backlit KB (Black, 2 Years Asus Direct Local Warranty)
₨ 238,000
Asus Tuf FX707VV-HX199 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 17.3 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Dos Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
ASUS TUF Gaming F15 FX507VI-LP062 Intel Core I7 13th Gen 16GB D5 1TB SSD 15.6″ FHD 144Hz RTX 4070 8GB Graphics RGB B/L KB Dos Grey (Official Warranty)
₨ 398,000
HP 15-FD0358TU Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Win11 Natural Silver – (Official Warranty)
₨ 188,000
HP Laptop 15-FD0336TU Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Dos Natural Silver
₨ 141,000
HP Spectre EU0085TU Intel Core Ultra 7 155H 16GB 1TB 14 Diagonal 3K Touchscreen Backlit KB Win11 (Official Warranty)
₨ 465,000
HP Victus 16-R0328TX Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16.1″ FHD IPS 144Hz NVIDIA RTX 4060 8GB Graphics Backlit KB Dos Mica silver
₨ 310,000
HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver
₨ 330,000

Reviews
There are no reviews yet.