Home » Shop » HP ZBook Power 15 G10 Mobile Workstation PC – Raptor Lake – 13th Gen Core i7 13800H 14-Core Processor 8-GB 512 SSD 8-GB NVIDIA RTX 2000 Ada Gen GDDR6 GPU 15.6″ Full HD 1080p IPS AG 250nits Display Backlit KB FP Reader W10 Pro TPM (Silver, Open Box)
HP ZBook Power 15 G10 Mobile Workstation PC – Raptor Lake – 13th Gen Core i7 13800H 14-Core Processor 8-GB 512 SSD 8-GB NVIDIA RTX 2000 Ada Gen GDDR6 GPU 15.6″ Full HD 1080p IPS AG 250nits Display Backlit KB FP Reader W10 Pro TPM (Silver, Open Box)
₨ 312,000
Product Code: Power 15 610
Brand: Hp
Warranty: 1 – Year Local
In Stock
Description
| Brand | Hp |
|---|---|
| Generation | 13th Generation |
| Processor Type | 13th Gen Core i7 13800H Raptor Lake Processor (24 MB Intel Smart Cache) |
| Processor Speed | 2.5 GHz Boost up to 5.2 GHz (Total Cores 14, # of Performance-cores 6, # of Efficient-cores 8, Total Threads 20) |
| Installed RAM | 8 GB |
| Type of memory | DDR5-5200 MHz RAM, 2 SODIMM; supports dual channel |
| Hard drive size | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC SSD |
| Hard drive speed | – |
| Optical Drive | No |
| Type of optical drive | – |
| SSD | 512 GB SSD |
| Type of harddrive | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC SSD |
| Graphic Series | NVIDIA Quadro |
| Dedicated graphics | Yes |
| Graphics memory | NVIDIA RTX™ 2000 Ada Generation Laptop GPU (8 GB GDDR6 dedicated) + Intel Iris Xe Graphics |
| Type of graphics memory | Discrete |
| Switchable graphics | Yes |
| Graphics processor | Intel |
| Backlight | LED |
| Screen size | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen surface | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Screen resolution | 1920×1080 |
| Touchscreen | No |
| Color | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Weight | Weighs Approx 2 kg |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Numeric keyboard | Yes |
| Backlit keyboard | HP Premium Keyboard – spill-resistant, full-size, backlit keyboard with numeric keypad (ENGLISH – JAPANESE KB LAYOUT) |
| Bluetooth | Bluetooth® 5.3 wireless card, vPro® |
| LAN | Yes |
| Speed | 1 RJ-45 |
| Wireless/Wifi | Yes |
| Type | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) |
| Condition | Open Box |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate, 1 Thunderbolt™ 4 with USB4 Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (charging) |
| HDMI | 1 HDMI 2.1 |
| Camera | 5 MP HD IR camera |
| Operating system (Primary) | Genuine Windows 10 Pro |
| Manual | https://www.hp.com/hk-en/shop/hp-zbook-power-15-6-inch-g10-mobile-workstation-pc-9p780pa.html |
| Product page | https://www.hp.com/hk-en/shop/hp-zbook-power-15-6-inch-g10-mobile-workstation-pc-9p780pa.html |
| Warranty | 1 Month |
Reviews (0)
Be the first to review “HP ZBook Power 15 G10 Mobile Workstation PC – Raptor Lake – 13th Gen Core i7 13800H 14-Core Processor 8-GB 512 SSD 8-GB NVIDIA RTX 2000 Ada Gen GDDR6 GPU 15.6″ Full HD 1080p IPS AG 250nits Display Backlit KB FP Reader W10 Pro TPM (Silver, Open Box)” Cancel reply
Related products
Asus Tuf FX507VU-LP141 Intel Core I7 13th 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz Backlit KB 6GB RTX 4050 GPU Dos Grey- (Official Warranty)
₨ 323,000
Asus Tuf FX707VV-HX199 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 17.3 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Dos Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
HP 15 FD0095WM Intel Core i5 12th Gen 8GB 256GB SSD 15.6 FHD Display Win11 Silver
₨ 127,000
HP 15-FD0371NIA Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display NVIDIA MX570 2GB GDDR6 Graphics Backlit KB Dos Silver
₨ 196,000
HP 250 G10 Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6 FHD Dos Grey
₨ 143,000
HP Pavilion 14 EK1055TU Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 14 FHD IPS Touch X360 Display Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)
₨ 231,000
HP Probook 460 G11 Intel Core Ultra 7 155U 16GB 512GB SSD 16.1 WUXGA Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 229,500
HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver
₨ 330,000

Reviews
There are no reviews yet.