HP Victus 16-R0328TX Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16.1″ FHD IPS 144Hz NVIDIA RTX 4060 8GB Graphics Backlit KB Dos Mica silver
₨ 310,000
Intel Core i7-13700HX Processor | 16GB DDR5 4800MHz
512GB M.2 SSD | 16.1″ FHD 144Hz Display
Backlit Keyboard | Nvidia RTX 4060 8GB Graphics
Dos | Mica silver | International Warranty
In Stock
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | R0328TX |
| Processor | Intel® Core™ i7-13700HX 13th Generation |
| Processor Type | Intel® Core™ i7-13700HX (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 30 MB L3 cache, 16 cores, 24 threads) |
| Memory | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB Graphics |
| Screen | 16.1″ |
| Screen Resolution | (16.1″) diagonal, FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS, micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Dos |
| Color | Mica Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP Victus 16-R0328TX Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16.1″ FHD IPS 144Hz NVIDIA RTX 4060 8GB Graphics Backlit KB Dos Mica silver” Cancel reply
Related products
ASUS TUF A15 FA506NCR Gaming Laptop – AMD Ryzen 7 7435HS Processor 16GB 512GB SSD 4GB Nvidia RTX3050 GDDR6 GC 15.6″ Full HD 1080p 144Hz Display RGB Backlit KB (Black, 2 Years Asus Direct Local Warranty)
₨ 238,000
Asus Tuf FX507VU-LP141 Intel Core I7 13th 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz Backlit KB 6GB RTX 4050 GPU Dos Grey- (Official Warranty)
₨ 323,000
Asus TUF FX507VV-LP299 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos (Offical Warranty)
₨ 358,000
ASUS TUF Gaming F15 FX507VU-LP150 Intel Core I7 13th 16GB D5 512GB SSD 15.6″ FHD 144HZ RTX 4050 6GB Graphics RGB B/L KB Dos Grey (Official Warranty)
₨ 323,000
HP 15 FD0333NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6 FHD Display Dos Gold
₨ 106,500
HP Laptop 15-FD0532NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6″ FHD Display Dos Natural Silver
₨ 104,400
HP Probook 460 G11 Intel Core Ultra 7 155U 16GB 512GB SSD 16.1 WUXGA Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 229,500
HP Spectre EU0085TU Intel Core Ultra 7 155H 16GB 1TB 14 Diagonal 3K Touchscreen Backlit KB Win11 (Official Warranty)
₨ 465,000

Reviews
There are no reviews yet.