HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)
₨ 210,000
Intel® Core i5 – 13500H 13th Generation | 16GB DDR5
512GB M.2 SSD | 16” WQXGA Display | Intel Arc A370M 4GB Graphics
Backlit Keyboard | Windows 11 | Silver | Official Warranty
In Stock
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | H1008TX |
| Processor | Intel Core i5 13th Gen |
| Processor Type | Intel® Core i5 – 13500H 13th Generation |
| Memory | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | Intel Arc A370M 4GB Graphics |
| Screen | 16″ |
| Screen Resolution | 16″ WQXGA Display |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)” Cancel reply
Related products
ASUS TUF FA401WU-RG047W Ryzen AI 9 HX370 32GB 1TB 14 WUXGA RTX 4050 6GB Win11 (Official Warranty)
₨ 505,000
Asus Tuf FX507VU-LP141 Intel Core I7 13th 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz Backlit KB 6GB RTX 4050 GPU Dos Grey- (Official Warranty)
₨ 323,000
Asus TUF FX507VV-LP299 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos (Offical Warranty)
₨ 358,000
HP 15 DW3004 / 003/ 005NE Intel Core i5 11th Gen 8GB 256GB SSD 15.6 FHD Nvidia MX350 2GB Graphics Dos – Open Box
₨ 145,000
HP 15-FD0358TU Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Win11 Natural Silver – (Official Warranty)
₨ 188,000
HP 15-FD0371NIA Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display NVIDIA MX570 2GB GDDR6 Graphics Backlit KB Dos Silver
₨ 196,000
HP EliteBook 640 G11 Intel Core Ultra 7 155U 8GB 512GB SSD 14 WUXGA Display Dos With Bag (Official Warranty)
₨ 300,000
HP Probook 440 G11 Intel Core Ultra 5 125U 16GB 512GB SSD 14″ WUXGA Display Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 200,000

Reviews
There are no reviews yet.