Home » Shop » HP EliteBook 640 G11 | Ultra | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) | 8GB RAM | 512GB SSD | 14″ WUXGA | SILVER | DOS | NEW | 1 YEAR LOCAL WARRANTY
HP EliteBook 640 G11 | Ultra | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) | 8GB RAM | 512GB SSD | 14″ WUXGA | SILVER | DOS | NEW | 1 YEAR LOCAL WARRANTY
₨ 239,000
Product Code: 640 G11
Brand: Hp
Warranty: 1 – Year Local
In Stock
Description
| Model | HP EliteBook 640 G11 |
|---|---|
| Generation | Ultra |
| Processor | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) |
| Ram Installed | 08 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Display | 14″ diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, narrow bezel, anti-glare, 300 nits, 45% NTSC |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Numeric Keyboard | No |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Colour | Silver |
| Weight | 1.34kg |
| Operating System | DOS |
| Warranty | 01 Year Local. |
Reviews (0)
Be the first to review “HP EliteBook 640 G11 | Ultra | Intel Core Ultra 5 125H (18M Cache, up to 4.50 GHz) | 8GB RAM | 512GB SSD | 14″ WUXGA | SILVER | DOS | NEW | 1 YEAR LOCAL WARRANTY” Cancel reply
Related products
Asus Tuf FX507VU-LP141 Intel Core I7 13th 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz Backlit KB 6GB RTX 4050 GPU Dos Grey- (Official Warranty)
₨ 323,000
Asus TUF FX507VV-LP139 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos Grey (Offical Warranty)
₨ 358,000
ASUS TUF FX507VV-LP139W Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB 15.6 FHD 4060 8GB Graphics Win11 (Official Warranty)
₨ 363,000
ASUS TUF Gaming F15 FX507VI-LP062 Intel Core I7 13th Gen 16GB D5 1TB SSD 15.6″ FHD 144Hz RTX 4070 8GB Graphics RGB B/L KB Dos Grey (Official Warranty)
₨ 398,000
HP 15 FD0333NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6 FHD Display Dos Gold
₨ 106,500
HP 15-FD0371NIA Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display NVIDIA MX570 2GB GDDR6 Graphics Backlit KB Dos Silver
₨ 196,000
HP 250 G10 Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6 FHD Dos Grey
₨ 143,000
HP Laptop 15-FD0532NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6″ FHD Display Dos Natural Silver
₨ 104,400

Reviews
There are no reviews yet.