Hikvision DS-3WR15X 1500M Wi-Fi 6 Wireless Router
₨ 11,000
- 1500Mbps Wi-Fi 6
- Wired Wireless Dual Gigabit
- Dual Band in One and 5G First
- APP Management
-
Warranty: 2 – Years Local
In Stock
Description
| Product Dimension (W × H × D) | 241.3 mm × 140.8 mm × 156.3mm |
| Package Dimension (W × H × D) | 380 mm × 285 mm × 73 mm |
| Net Weight | 0.245 kg |
| Packing List | 1500Mbps Wi-Fi6 Router x 1 Power Supply Adaptor × 1 CAT5e Network Cable × 1 Quick Start Guide × 1 Regulatory Compliance and Safety Information × 1 |
| Packing Method | Single pack |
| Working Temperature | 0 ℃ to 40 ℃ (32 ℉ to 104 ℉) |
| Working Humidity | 10% to 90% RH non-condensing |
| Storage Temperature | -40 ℃ to 70 ℃ (-40 ℉ to 158 ℉) |
| Storage Humidity | 5% to 95% RH non-condensing |
| Installation Mode | Desktop installation |
| Max. Power Consumption | ≤ 10 W |
| Gross Weight | 0.790 kg |
Wireless Parameter
| Data Rate | ≤ 1501 Mbps |
| 5GHz: | 1201Mbps |
| 2.4GHz: | 300Mbps |
| Wireless Standard | IEEE 802.11a/n/ac/ax @5GHz IEEE 802.11b/g/n @2.4GHz |
| Transmitting Power | CE: <20dBm(2.4GHz) <23dBm(5GHz) |
| Wireless Performance | MU-MIMO supported TxBeamforming supported |
| Receiving Sensitivity | 5GHz: -89dBm@HE80-MCS0 -60dBm@HE80-MCS11 2.4GHz: -93dBm@HT40-MCS0 -73dBm@HT40-MCS7 |
| Antenna | 4 high gain antennas |
Hardware Parameter
| Network Interface | 1 × 10/100/1000 Mbps Adaptive WAN Port 3 × 10/100/1000 Mbps Adaptive LAN Ports |
| LED Indicator | LED indicator |
| Reset | Reset button |
| Power Supply Method | Power Supply Adapter |
| Power Specifications | DC 12 V, 1 A |
Software Function
| Application Function | Routing Mode, Wireless Relay Mode, Wired Bridge Mode supported DHCP Server supported Guest Network Configuration supported Signal Adjustment supported WiFi Schedule supported Daylight Saving Time supported |
| Security Mode | WPA2-PSK,WPA/WPA2-PSK,WPA2-PSK/WPA3-SAE supported |
| Security Mechanism | Support fast and secure WPS connection Support hiding wireless network name Support controlling terminal network connection Support firewalls |
Reviews (0)
Be the first to review “Hikvision DS-3WR15X 1500M Wi-Fi 6 Wireless Router” Cancel reply
Related products
Asus RT-AX59U AX4200 Dual Band WiFi 6 Router
₨ 39,000
Experience fast and reliable WiFi all around your smart home with the RT-AX59U WiFi 6 router. It is fully backward compatible with previous WiFi standards and devices, so you can stay connected worry-free for all your internet activities.
- WiFi for Smart Homes
- Aesthetic & Functional Design
- One-Tap Safe Browsing
- Commercial-Grade Security
Product Code: RT-AX59U
Brand: Asus
Warranty: 2 - Years Local
Asus RT-AX82U AX5400 Dual Band WiFi 6 Gaming Router
₨ 53,000
Enjoy the fastest, smoothest WiFi gaming connections ever with the ASUS RT-AX82U dual-band WiFi 6 router which delivers ultrafast WiFi speeds up to 5400 Mbps*.
- New-generation WiFi 6
- Mobile Game Mode
- ASUS Aura RGB Lighting
- ASUS AiMesh Support
Product Code: RT-AX82U V2
Brand: Asus
Warranty: 1 - Year Local
DS-3WAP622G-SI Wi-Fi 6 1800M Celling Access Point
₨ 23,800
DS-3WF02C-5AC/O 5Ghz 867Mbps 5km Outdoor Wireless CPE
₨ 13,800
DS-3WR4G3N 300Mbps 4G LTE Wi-Fi Router
₨ 16,000
HikVision DS-3WR12GC AC1200 Gigabit Port Wireless Router
₨ 8,200
Ugreen 4K@30Hz Wireless HDMI Transmitter and Receiver, One Click to Connection, 165FT/50M Range, 2.4G/5G Wireless HDMI Extender Kit for Streaming up Video and Audio to Monitor from Laptop/PC/TV Box
₨ 58,000
You can enjoy 4K ultra-high-definition images on the big screen, the definition is 4 times that of 1080P, and enjoy an immersive viewing experience. At the same time, it supports backward compatibility with 1080P@60Hz.
- Up to 4K@30Hz Resolution
- Connect with just One Click
- DUal HDMI & VGA Output
- 2.4/5GHz Dual Band Connection
Product Code: 90909A
Brand: UGREEN
Warranty: 7 - Days Checking*

Reviews
There are no reviews yet.