HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver
₨ 330,000
AMD Ryzen™ 7 8845HS | 16GB DDR5 5600MHz
512GB M.2 SSD | 16.1″ FHD 144Hz Display
Backlit Keyboard | NVIDIA RTX 4070 8GB Graphics
Windows 11 | Mica Silver | International Warranty
In Stock
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | 16-S1023DX |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor Type | AMD Ryzen™ 7 8845HS 8C |
| Memory | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | NVIDIA RTX 4070 8GB Graphics |
| Screen | 16.1″ |
| Screen Resolution | 16.1″ FHD 144Hz IPS |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Mica Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP Victus 16-S1023DX AMD Ryzen 7 16GB 512GB 16 FHD 144Hz RTX 4070 8GB Backlit KB Win11 Mica Silver” Cancel reply
Related products
Asus TUF FX507VV-LP139 Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB SSD 15.6 FHD 144Hz 8GB RTX 4060 GPU Backlit KB Dos Grey (Offical Warranty)
₨ 358,000
ASUS TUF FX507VV-LP139W Intel Core i7 13th Gen 16GB 512GB 15.6 FHD 4060 8GB Graphics Win11 (Official Warranty)
₨ 363,000
ASUS TUF Gaming F17 FX707VV-HX451 Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD RTX 4060 8GB Graphics 17.3″ FHD 144Hz RGB B/L KB DOS Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
HP 15-FD0358TU Intel Core i7 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Win11 Natural Silver – (Official Warranty)
₨ 188,000
HP 250 G10 Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6 FHD Dos Grey
₨ 143,000
HP Laptop 15-FD0532NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6″ FHD Display Dos Natural Silver
₨ 104,400
HP Pavilion 15-EH3050AU AMD Ryzen™ 7 7730U 16GB 1TB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Win11 Warm Gold – (Official Warranty)
₨ 200,000
HP Probook 460 G11 Intel Core Ultra 7 155U 16GB 512GB SSD 16.1 WUXGA Backlit KB FingerPrint Reader Dos Silver
₨ 229,500

Reviews
There are no reviews yet.