HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)
₨ 210,000
Intel® Core i5 – 13500H 13th Generation | 16GB DDR5
512GB M.2 SSD | 16” WQXGA Display | Intel Arc A370M 4GB Graphics
Backlit Keyboard | Windows 11 | Silver | Official Warranty
In Stock
Description
| Specification | |
|---|---|
| Model | H1008TX |
| Processor | Intel Core i5 13th Gen |
| Processor Type | Intel® Core i5 – 13500H 13th Generation |
| Memory | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Graphics | Intel Arc A370M 4GB Graphics |
| Screen | 16″ |
| Screen Resolution | 16″ WQXGA Display |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | Silver |
Reviews (0)
Be the first to review “HP ENVY 16 H1008TX Intel Core i5 13th Gen 16GB D5 512GB SSD 16″ WQXGA Display Intel Arc A370M 4GB Graphics Backlit KB Win11 Silver (Official Warranty)” Cancel reply
Related products
ASUS TUF FA401WU-RG047W Ryzen AI 9 HX370 32GB 1TB 14 WUXGA RTX 4050 6GB Win11 (Official Warranty)
₨ 505,000
ASUS TUF Gaming A15 FA506NFR-HN190 AMD Ryzen 7 8GB D5 512GB SSD 15.6″ FHD 144Hz RTX 2050 4GB RGB B/L KB Dos Black (Official Warranty)
₨ 213,000
ASUS TUF Gaming F15 FX507VU-LP150 Intel Core I7 13th 16GB D5 512GB SSD 15.6″ FHD 144HZ RTX 4050 6GB Graphics RGB B/L KB Dos Grey (Official Warranty)
₨ 323,000
ASUS TUF Gaming F17 FX707VU-HX175 Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD RTX 4050 6GB Graphics 17.3″ FHD 144Hz RGB B/L KB DOS Grey (Official Warranty)
₨ 328,000
ASUS TUF Gaming F17 FX707VV-HX451 Intel Core i7 13th Gen 16GB D5 512GB SSD RTX 4060 8GB Graphics 17.3″ FHD 144Hz RGB B/L KB DOS Grey (Official Warranty)
₨ 373,000
HP Laptop 15-FD0336TU Intel Core i5 13th Gen 8GB 512GB SSD 15.6″ FHD Display Backlit KB Dos Natural Silver
₨ 141,000
HP Laptop 15-FD0532NIA Intel Core i3 13th Gen 4GB 256GB SSD 15.6″ FHD Display Dos Natural Silver
₨ 104,400
HP Spectre EU0085TU Intel Core Ultra 7 155H 16GB 1TB 14 Diagonal 3K Touchscreen Backlit KB Win11 (Official Warranty)
₨ 465,000

Reviews
There are no reviews yet.